Tradiční řadový RD v Brně

Samozřejmostí komplexního zpracování zakázky je počáteční fáze projekční. Vše v našem vlastním architektonickém a projekčním ateliéru.

Tento rodinný domek jsme realizovali téměř od základů. Nejde ovšem o novostavbu, ale o řadový RD z dvacátých let minulého století. Nynější kompletní přestavbu navrhnul náš architekt samozřejmě s ohledem na majitelovo přání zachovat atmosféru domku z dvacátých let minulého století. Dalším důležitým aspektem při návrhu přestavby bylo zohlednění úprav plánované zakázky kuchyňské linky, vchodových i interiérových dveří, schodiště, dřevěných obkladů domu a terasy.

Majitel nechal obnovit zajímavé stavební detaily jako kulaté rohy stěn, vyhledal nově vyrobené imitace původních keramických vypínačů, skombinoval původní osvětlení z černé mosazi a bronzu s novými, moderními kousky. My jsme v souladu s jeho představou navrhli a vyrobili nábytek a dveře z 3mm silné dubové dýhy upravené kartáčováním a olejovou povrchovou úpravou. Kuchyňskou linku doplňuje umakartová deska v designu rezavého plechu v teplých barvách. Interiérové dveře mají atypické kování a koupelnové dveře kulatá okénka. Výška vchodových dveří je opravdu nestandardní, téměř třímetrová. Koupelnový nábytek jsme vyrobili z odolnějšího teaku. Na dřevěné obložení domu a terasu jsme použili velmi odolný akát. Zahradní prvky jsou vytvořeny z akátové kulatiny.

Bydlení nemusí být vždy jen trendy, někdy se vyplatí mít vlastní cit a vytvořit si osobitý neopakovatelný domov.